گوسفند نژاد مرینوس اسپانیا

گوسفند مرینوس بهترین نژاد پشمی و گوشتی

گوسفند نژاد مرینوس یکی دیگر از انواع گوسفندان نژاد برتر در جهان می‌باشد. این نوع گوسفند نیز مانند سایر نژادهای موجود دارای خصوصیات و ویژگی‌های بسیار خاصی می‌باشند که باعث تمایز آنها با سایر گوسفندان شده است. به این خاطر ما در این مقاله از سایت فروش گوسفند زنده شیپ سیتی به بررسی و تحلیل بیشتر خصوصیات این نوع دام خواهیم پرداخت. تا شما عزیزان دامدار بیشتر با خصوصیات و شرایط نگهداری آن آشنا شوید.

دامداران عزیز همواره باید به دنبال بالا بردن اطلاعات مختلف خود در زمینه دامداری و انواع دام باشند. به این دلیل ما در مطالب قبلی نیز مانند مطلب گوسفند سافولک به بررسی نژادهای مختلف دام پرداخته‌ایم، تا شما بهترین اطلاعات ممکن را به دست بیاورید.

گوسفند مرینوس

شما در هنگام دامداری و نگهداری از گوسفندان باید هدف خود را از این کار مشخص کنید. زیرا خصوصیات گوسفندان و انواع نژادهای آنها با یکدیگر بسیار متفاوت می‌باشد. به این صورت بعضی از نژادها گوشتی هستند و دامداران برای تولید گوشت به پرورش آنان می‌پردازند. بعضی از نژادها چند قلوزا هستند و علاقه‌مندان برای کسب سود بیشتر و همچنین خرید و فروش دام به نگهداری آنان می‌پردازند. و بعضی دیگر از گوسفندان مانند دام مرینوس دارای پشم و موی با کیفیتی هستند، که دامداران برای تولید پشم و موی آنها به پرورش این نوع دام می‌پردازند.

گوسفندان مرینوس
گوسفندان مرینوس

به این لیل شما باید در ابتدا هدف و مقصد خود را مشخص کنید، تا با یک انتخاب درست بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سود و درآمد قابل توجهی دست پیدا کنید. اگر هدف شما از دامداری پشم چینی می‌باشد دام مرینوس می‌تواند بهترین گزینه ممکن باشد، زیرا این گوسفند علاوه بر تولید زیاد پشم دارای کیفیت بالای پشم نیز می‌باشد. البته در ادامه ما خصوصیات مثبت گوسفند مرینوس که یکی از برترین نژادهای گوسفند در جهان و اسپانیا شناخته می‌شود، خواهیم پرداخت.

زیستگاه دام مرینوس

مرینوس به عنوان یکی از اصیل‌ترین نژادهای دام در جهان شناخته می‌شود. این نوع دام امروزه در کشورهای مختلفی نگهداری و پرورش داده می‌شود.زیستگاه اصلی این نوع گوسفنده زنده در جنوب غربی اسپانیا می‌باشد. و منشا اولیه پرورش این دام به قرن 12 میلادی و قوم مرینید باز می‌گردد. البته در این بین در قرن‌های 15 و 18 میلادی پرورش این دام در کشورهایی چون استرالیا و نیوزیلند گسترش پیدا کرد، و همین امر باعث پراکنده شدن این نوع نژاد در سراسری جهان شده است.

البته در این بین دامداران اسپانیایی این نوع نژاد را در قرن 13 و 14 میلادی با نژادهای انگلیسی آمیختند و باعث به وجود آمدن یک دام اصلاح شده، شدند. که بیشتر گوسفندان به وجود آمده این لقاح متعلق به کلیساها و نجیب زادگان بوده است.

خصوصیات ظاهری و بدنی

هر نوع نژاد گوسفند زنده در جهان دارای ویژگی‌های ظاهری و خصوصیات بسیار خاصی می‌باشد، که باعث تمایز آن با سایر دام‌های جهان شده است. در این بین گوسفندان نژاد مرینوس به عنوان یک نوع دام گوشتی و پشمی شناخته می‌شوند. که دارای پشم و گوشت بسیار با کیفیتی می‌باشند، و اغلب دامداران برای استفاده از پشم و مو به پرورش و نگهداری از آنها می‌پردازند.

ویژگی‌های گوسفند مرینوس
ویژگی‌های گوسفند مرینوس

این نوع دام دارای اندامی متوسط از نظر اندازه هستند، همچنین دارای زیبایی و جذابیت بالایی می‌باشند. این نوع دام‌ها می‌توانند دارای شاخ و یا بدون شاخ باشند. که امروزه بیشتر این گوسفندان فاقد شاخ می‌باشند. البته گوسفندانی که دارای شاخ هستند شاخ‌هایی بزرگ و پیچ در پیچ دارند که باعث زیباتر شدن ظاهر این گوسفند شده‌اند. این گوسفند با هر نوع شرایط و اقلیم آب و هوایی سازگار می‌باشند، و همچنین در برابر بیماری‌های مختلف و سختی‌ها دارای مقاومت بسیار بالایی می‌باشند. از دیگر ویژگی‌های این گوسفند این مسئله می‌باشد، که گوشت آنان فاقد چربی می‌باشد و همین امر باعث محبوبیت گوشت آن در بین مردم شده است.

همچنین در رابطه با متوسط وزن گوسفند زنده بخوانید.

پشم و موی دام مرینوس

گوسفندان مرینوس به عنوان نژادی پشمی و بسیار زیبا در جهان شناخته می‌شوند، که دست و پا و سر آنها نیز دارای پشم می‌باشد. آنها باید حداقل هر سال یکبار پشم چینی شوند زیرا زیاد شدن پشم باعث استرس گرمایی و اشکال در حرکت و بینایی گوسفند شود. مو و پشم این گوسفند در سال دارای رشد بسیار زیاد و چشمگیری می‌باشد، به این صورت که در یک سال حدود 4 الی 7 سانت پشم آن رشد خواهد کرد. بهترین زمان پشم چینی این نوع گوسفندان در بهار و قبل از تابستان می‌باشد. تا گوسفند از گرمای تابستان و همچنین سرمای پاییز و زمستان در امان باشد.

خرید گوسفندان اصیل نژاد مرینوس

بسیاری از دامداران به دنبال خرید و پرورش گوسفندان نژاد اصیل هستند، تا از این طریق بتوانند به درآمد و سود قابل توجهی دست پیدا کنند. به این خاطر مرکز ارائه دام زنده شیپ سیتی به عنوان یکی از مراکز مجاز عرضه گوسفند در تهران و کرج شناخته می‌شود. که شما می‌توانید با تماس با شماره‌های مندرج بر روی سایت به صورت حضوری و غیر حضوری به خرید انواع گوسفند اصیل از قبیل نژاد‌های ایرانی بپردازید.

در این مطلب گوسفند نژاد مرینوس به صورت کلی مورد بررسی قرار گرفت. تا شما عزیزان با شناخت ویژگی‌ها و شرایط نگهداری این گوسفند بتوانید اطلاعات بیشتری در رابطه با نژاد‌های مختلف در اختیار داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.