قیمت گوشت گوسفندی در حال حاضر در بازار تهران و کرج

قیمت گوشت گوسفندی در حال حاضر

قیمت خرید گوشت گوسفندی امروز یکی از مهمترین مواردی می باشد که اکثرا پیگیر آن هستند. همانطور که میدانید گوشت قرمز یکی از نیازهای روزمره همه می باشد. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات کاملی در رابطه با قیمت گوشت در اختیار شما قرار دهیم. شیپ سیتی مرجع رسمی عرضه دام زنده در سراسر تهران و کرج می باشد.

این اطلاعات مربوط به قیمت گوشت ۹۸ و قیمت گوشت ۹۹ می باشد. به احتمال خیلی زیاد تا پایان سال 99 این قیمت ها ادامه داشته باشد. چرا که در پیش بینی قیمت گوشت 98 تقریبا شبیه به امسال بود.

خرید گوشت گوسفندی

از آنجایی که در حال حاضر بیشتر مصرف گوشت برای دو دام زنده گوسفند و گوساله می باشد. بسیاری از افراد هستند که گوشت گوسفند را بیشتر دوست دارند. همچنین از طرفی هم بسیاری دیگر بیشتر تمایل به گوشت گوساله دارند. هر چند لازم است بدانید این دو در غذای های مختلف ممکن است هر کدام مناسب باشد. در بخش پایانی همین صفحه در رابطه با بهترین قسمت های بدن گوسفند نیز اشاره خواهیم کرد.

قیمت گوشت گوسفندی 99

در سال های اخیر بخصوص سال 98 و 99 شاهد افزایش قیمت گوشت قرمز بوده ایم. در بیشتر مواقع همانطور که شما هم میدانید افزایش داشته است. در این میان دلایل بسیار زیادی وجود دارند که سبب این گرانی می شوند. با این وجود در بخش قیمت گوشت امروز قصد داریم تا نرخ روز قسمت های مختلف را بر اساس قیمت مصوب در بازار تهران و کرج بدانیم.

جدول نرخ و قیمت گوشت قرمز گوسفند 99 و 400

گوشت گوسفندیقیمت مصوب روز
قلوه گاه بی استخوان 56,000 تومان
راسته با استخوان 89,500 تومان
کف دست گوسفندی با ماهیچه116,800 تومان
ران کامل ممتاز128,000 تومان
ران کامل79,800 تومان
گردن گوسفندی88,000 تومان
سردست گوسفندی93,800 تومان
دنبالچه گوسفندی54500 تومان
شقه لاشه گوسفندی93,800 تومان
نیم شقه سردست گوسفند938,00 تومان
نیم شقه ران گوسفندی94,800 تومان

چرا گوشت قرمز گران شد؟

و اما موضوعی که خیلی ها تمایل دارند در رابطه با دلیل گرانی گوشت گوسفندی بدانند مربوط به همین موضوع است. وقتی حرف از گرانی می شود اکثرا مردم مختلف کلمه دولت به ذهنشان خطور می کند. اما در حقیقت موارد مختلفی هستند که دست به دست هم داده اند تا این مشکل گرانی رخ دهد. قبل از اینکه به چیزی فکر کنید شما دلیل این موضوع را چه چیزی میدانید؟ همین موارد در ذهن هر کسی وجود دارد. اما در اصل چند مورد از دلایل گرانی گوشت گوسفند عبارتند از:

  • قاچاق غیرمجاز دام زنده اعم از گوسفند، بره زنده ، گوساله زنده
  • صادرات بیش از حد در زمان نیاز
  • عدم نظارت صحیح
  • قیمت گذاری توسط دلال
  • و …

این موارد تنها چند دلیل ساده می باشد. اما به طور کلی می توان گفت در هر صورت سبب گرانی شده اند. و در این میان مهمتر از هر دلیلی قیمت گوشت گوسفند می باشد.

بهترین قسمت های گوشت گوسفند

شاید شما هم مثل همه افراد دیگر دوست دارید بدانید که کدام قسمت از گوشت گوسفندی طعم خوشمزه تری دارد. البته لازم است بدانید که گوشت قرمز گوسفند بسیار لذیذ و طعم بی نظیری دارد. اما با این وجود برخی قسمت ها هستند که واقعا از خوردن ها سیر می شوید. قبل از اینکه به قسمت های مختلف بدن گوسفند بپردازیم، یک نکته کلیدی به شما بگویم. قسمت هایی از بدن حیوان که بیشترین تحرک را دارد این قسمت ها دارای خوشمزه ترین گوشت می باشد.

قیمت گوشت گردن گوسفندی امروز چقدر است
قیمت گوشت گردن

گردن گوسفندی

بالاتر به موضوع قسمت های پرتحرک حیوان اشاره کردیم. گردن گوسفند یکی از همین قسمت ها می باشد. گوشت فوق العاده لذیذ که می توان از آن برای انواع غذا های مختلف استفاده کرد. همچنین لازم است بدانید که بخش گردن دارای خواص امگا 3 و پروتئین می باشد. علاوه بر این دو خاصیت دارای مقدار مشخصی آهن نیز می باشد. وجود آهن در گوشت گردن سبب می شود که هضم گوشت این بخش از بدن سریع تر باشد.

راسته گوسفند

بخش دیگری که دارای گوشت لذیذ و خوش طعمی می باشد مربوط به راسته گوسفندی می شود. قیمت گوشت راسته نیز گران می باشد. این قسمت در پشت ستون فقرات گوسفند وجود دارد. گوشت این بخش بسیار نرم تر بوده و اکثرا از آن برای درست کردن کباب برگ استفاده می کنند. توجه داشته باشید که گوسفندی دارای چیزی حدود 2 الی 3 کیلوگرم دارای راسته می باشد. همچنین طبق بررسی های انجام شده گوشت قرمز این بخش برای افرادی که در پشت خود بخش ستون فقرات مشکل خاصی دارند می توانند گوشت این قسمت را بخورند. چرا که تاثیر بسیار خوبی روی این افراد خواهد داشت.

گوشت فیله

قیمت گوشت فیله گوسفندی
گوشت فیله گوسفند

قسمت بعدی مربوط به فیله گوسفندی می باشد. گوشت این قسمت بسیار نرم تر از راسته است. لازم است بدانید که این قسمت در پشت کمر گوسفند و پشت جگر سفید قرار داد. اگه تا به حال فیله گوسفندی خورده باشید از طعم بی نظیر آن آگاه هستید. اکثر افراد این قسمت را برای درست کردن کباب برگ و کباب حسینی استفاده می کنند.

دنده گوسفندی

قیمت گوشت قرمز دنده گوسفندی در بازار
گوشت دنده گوسفند

احتمالا تا به حال شیشلیک خورده اید. نا کبابی بسیار مهم که شاید هم اسمش را شنیده باشید. برای درست کردن این کباب خوشمزه از گوشت دنده گوسفند استفاده می کنند. این قسمت دارای گوشتی نرم ، ترد و پرچرب است. برای اطلاع از قیمت گوشت دنده به جدول بالا مراجعه کنید.

گوشت زبان

قسمت زبان گوسفندی دارای طعم بسیار خوبی می باشد. اگر تا به حال در خانه کله پاچه پخته باشید می دانید که اکثرا زبان را همراه با کله و پاچه گوسفندی می پزند. زبان جزو قسمت های دیرپز بوده و لازم است ساعت ها برای آماده شدن پخته شود. در رابطه با همان موضوع بخش های پرتحرک هم باید بدانید که گوشت زبان گوسفند دارای بیشترین تحرم می باشد. همین امر سبب شده است که دارای گوشتی با طعم بسیار لذیذ داشته باشد.

گوشت ران

قیمت گوشت ران گوسفندی امروز چند است
گوشت ران گوسفند

قیمت گوشت گوسفندی ران در حال حاضر یکی از قسمت های گران قیمت می باشد. همانطور که میدانید ران در قسمت پایینی لاشه گوسفند می باشد. بخش مربوط به پای حیوان و ران دارای تحرک بسیاری زیادی بوده و دارای گوشت قرمز خوش طعمی می باشد. به احتمال زیاد شما دفعات زیادی گوشت ران گوسفندی مصرف کرده اید و میدانید که گوشت خوش طعمی دارد. همچنین لازم است بدانید که از این قسمت بسیاری از مردم برای درست کردن کباب حسینی استفاده می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.