گوسفند قره قل افغانستان و ازبکستان

گوسفند نژاد قره قل

گوسفند قره قل یکی دیگر از بهترین و برترین نژاد گوسفندان در جهان شناخته می‌شود. این نوع دام زنده همچون سایر گوسفندان دارای ویژگی‌های ظاهری و اندامی بسیار خاص و ویژه‌ای می‌باشد. که این ویژگی‌ها او را از سایر گوسفندان تمایز کرده است. به این خاطر ما در این مطلب از سایت فروش گوسفند زنده شیپ سیتی به معرفی و تحلیل بیشتر این دام و شرایط زندگی آن خواهیم پرداخت تا اطلاعات بسیار دقیق و کاملی را در اختیار دامداران قرار دهیم.

شناخت انواع نژادهای گوسفندان برای تمامی دامداران بسیار حائز اهمیت می‌باشد. به این صورت که آنان با شناخت زندگی و خصوصیات آنها می‌توانند با اطلاعات کافی به پرورش و نگهداری از نوع خاصی از گوسفند زنده بپردازند.

گوسفند قره قل

شناخت بهترین نژاد گوسفندان در جهان همچون گوسفند نژاد قره قل Karakul برای دامداران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. در همین راستا این مطلب نیز به معرفی بهتر نژاد قره قل که به عنوان یکی از برترین نژاد گوسفند در ازبکستان و افغانستان شناخته می‌شود خواهیم پرداخت. تا شما بهتر با این گونه دام زنده آشنایی داشته باشید و در صورت علاقه به پرورش و نگهداری از آن بپردازید.

معرفی گوسفند قره قل
معرفی گوسفند قره قل

زیستگاه دام قره قل

هر نوع گوسفند و دامی در یک شرایط بسیار خاص آب و هوایی قادر است تا بهترین بازدهی ممکن را از خود نشان دهد. به این دلیل گوسفند زنده قره قل نیز در یک نوع شرایط خاص که با آن سازگار شده است می‌تواند به زندگی و تولید مثل بپردازد. در این میان قره به زبان ترکی به معنی سیاه و قل نیز به معنای جوی می‌باشد. البته قره قل نام یک منطقه در ازبکستان می‌باشد که اولین بار این نوع گوسفند در این منطقه پرورش و شناخته شد. به این خاطر نامگذاری این نوع دام نیز بر اساس محل زندگی او بوده است.

البته توجه داشته باشید که این نوع نژاد محدود به ازبکستان نمی‌باشد و در سایر کشورهای مختلف مانند ایران، افغانستان، آذربایجان، زامبیا آفریقا و بسیاری از کشورهای دیگر نگهداری می‌شوند.

خصوصیات گوسفند اصیل قره قل

گوسفندان اصیل نژاد قره قل از خصوصیات ظاهری و بدنی بسیار خاصی برخوردار هستند. گوسفند قره قل دارای رنگ پشم و موی بسیار متنوعی هستند، که دارای رنگ سفید، خاکستری، سیاه و … می‌باشند. از نظر ظاهری نیز این نوع گوسفندان دارای هیکل بسیار متوسطی هستند و بیشتر از آنها برای کیفیت گوشت و موی آنها نگهداری می‌شود. این نوع گوسفند دارای بدن کشیده و بسیار زیبایی نیز می‌باشد، که البته بیشتر دامداران به خاطر کلاه قره قل که از پوست وموی این نوع گوسفند به دست می‌آید به نگهداری و پرورش آن می‌پردازند.

خصوصیات دام قره قل
خصوصیات دام قره قل

کلاه قره قل

یکی از دلایل معروفیت گوسفند اصیل نژاد قره قل داشتن مو و پشم ظریف و پیچ در پیچی است که با استفاده از آن به ساخت کلاه نمدی و پشمی قره قل می‌پردازند. به این صورت که بعد از به دنیا آمدن بره قره قل اقدام به ذبح ان می‌کنند و با استفاده از مو و پشم آن به ساخت چنین کلاه باارزشی می‌پردازند. دلیل این امر نیز آن است که در این زمان مو و پشم این نوع گوسفند دارای کیفیت بسیار زیادی می‌باشد و به راحتی می‌توان با آن یک کلاه قره قل را ساخت. با افزایش سن و به بلوغ رسیدن بره و تبدیل به میش قره قل و قوچ قره قل امکان استفاده از پشم برای ساخت کلاه وجود ندارد.

قیمت گوسفند زنده قره قل

یکی دیگر از مباحث بسیار با اهمیت در مورد گوسفند قره قل قیمت آن می‌باشد. و به دلیل اینکه این نوع دام در ایران کمتر پیدا می‌شود قیمت گذاری آن بسیار سخت است. اما شما می‌توانید از طریق شماره‌های داخل سایت با مشاورین ما در ارتباط باشید و از قیمت گوسفند اصیل قره قل اطلاع پیدا کنید.

برای اطلاع از قیمت در بخش دام زنده شهرداری تهران می توانید به صفحه مربوطه آن مراجعه کنید. در صورتی که تماس به خرید از گوسفند فروشی شیپ سیتی هستید، با شماره های بخش تماس با ما در ارتباط باشید.

بره قره قل
بره قره قل

خرید گوسفند اصل قره قل

امروزه خرید گوسفند قره قل اصیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. به این خاطر مرکز عرضه دام زنده یکی از مراکز عرضه گوسفند نژاد قره قل در ایران می‌باشد. که شما می‌توانید با مراجعه به این مرکز به صورت تکی و گله‌ای به خرید این نوع گوسفند بپردازید.

در این مطلب که به معرفی کامل گوسفندان قره قل پرداختیم،تا شرایط نگهداری و همچنین خصوصیات آنها را مورد بررسی قرار دهیم. و شما بتوانید با این اطلاعات در صورت علاقه به پرورش و نگهداری این نوع دام بپردازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.