گوسفند زنده برای قربانی کردن عید قربان

گوسفند زنده برای عید قربان

خرید گوسفند زنده برای عید قربان یکی از مهمترین رسومات مذهبی در بین مسلمانان جهان به خصوص ایرانیان عزیز می‌باشد. که در عید قربان بنا به نذر و نیت خود اقدام به قربانی کردن گوسفند زنده می‌کنند تا گوشت قربانی شده را در میان فقرا تقسیم نمایند. اما این کار دارای رسم و رسومات و قواعد خاصی است که باید برای انجام آن رعایت شود که یکی از این موارد، خرید دام زنده سالم و با شرایط خاص است که مجموعه شیپ سیتی امکان خرید دام زنده شهرداری برای عید قربان را برای شما عزیزان فراهم نموده است.

گوسفند برای قربانی کردن

همانطور که می‌دانید عید قربان یکی از اعیاد مذهبی و دینی برای مسلمانان محسوب می‌شود که طبق آیین این عید، در روز عید، افراد به ذبح و قربانی کردن دام می‌پردازند. بیشتر نذر‌ها و قربانی‌هایی که برای این روز در نظر گرفته می‌شود را گوسفند تشکیل می‌دهد. در کلان شهر‌هایی نظیر تهران و قم و زنجان و تبریز و … هر ساله تعداد زیادی دام برای کشتار در اختیار دامداری‌ها قرار می‌گیرد تا افراد بتوانند دام مورد نظر خود را برای ذبح و قربانی خریداری نمایند.

برای مثال هر ساله میلیون‌ها راس گوسفند زنده و گوساله زنده از مناطق مختلف و دام پرور به شهر قم صادر می‌شود تا چند روز قبل از عید قربان این دام ها در این شهر باشند و برای تقسیم و توزیع در مناطق مختلف در اختیار پخش کنندگان باشند. اصولا گوسفندانی با وزن مناسب و ظاهر سالم برای این کار در نظر گرفته می‌شوند تا از کیفیت قربانی اطمینان حاصل شود.

خرید گوسفند زنده برای عید قربان در تهران
خرید گوسفند زنده برای عید قربان در تهران

فلسفه عید قربان

شاید برای شما هم تاریخچه عید قربان تنها منحصر به زمان حضرت ابراهیم ( ع ) باشد، اما باید گفت که عید قربان و قربانی کردن در راه خدا تنها محدود به ایشان نیست و تاریخچه این اتفاق حتی به قبل از زمان آن حضرت نیز بر می‌گردد. به طوری که در آیاتی از قرآن به صراحت اعلام شده که در زمان حضرت آدم ( ع ) نیز قربانی وجود داشته و این حضرت، فرزندان خود یعنی هابیل و قابیل را به قربانی کردن در راه خدا امر کرد. در زمان‌های دیگری از تاریخ نیز همچون زمان حضرت نوح ( ع ) نیز روایاتی از قربانی در راه خدا وجود دارد، بنابراین ذبح گوسفند در عید قربان تنها منحصر به داستان حضرت ابراهیم نمی‎باشد.

قربانی حضرت ابراهیم ( ع ) و ظاهر شدن گوسفند زنده

اما آنچه که در ذهن بسیاری از ما وجود دارد، اتفاق معروفی است که برای حضرت ابراهیم و فرزند وی رخ داده است. در جهت امتحان حضرت ابراهیم، با فرمان خدا وی اقدام به قربانی کردن فرزندش یعنی حضرت اسماعیل ( ع ) می‌نماید. اما به اذن خداوند، چاقو گلوی وی را نبریده و در نهایت گوسفند ظاهر می‌شود و وحی می‌گردد که حضرت ابراهیم به جای قربانی کردن حضرت اسماعیل، اقدام به ذبح گوسفند نماید.

طبق این آیین و طبق روایات و احادیث پیامبر اکرم ( ص ) مسلمانان در این روز اقدام به خرید گوسفند زنده برای عید قربان و در نتیجه ذبح آن می‌نمایند. قربانی کردن گوسفند برای حجاج امری واجب است، اما قربانی توسط سایر افراد که به حج نرفته‌اند مستحب است. بیشتر عزیزان با توجه به اینکه نذر خاصی دارند و یا طلب آمرزش و گشایش در کار‌ها و یا کمک به فقرا و خشنودی خداوند متعال را خواستارند اقدام به قربانی کردن می‌نمایند.

چه دام زنده ای برای قربانی بخریم ؟

اینکه چه گوسفندی برای قربانی بخریم؟ می‌تواند سوال بسیاری از افرادی باشد که قصد دارند به خرید دام زنده برای قربانی کردن در تهران و سایر شهر‌ها بپردازند. که در این رابطه باید گفت که از نظر شرعی شما نباید دامی را ذبح نمایید که آبستن باشد و این کار درست نیست. باید دامی را انتخاب کنید که آبستن نباشد. در ثانی از نظر بهداشتی نیز باید دامی سالم خریداری نمایید، ذبح دامی که دارای مریضی خاصی باشد که صاحب آن نیز به مریضی و عوارض گوشت ذبح شده آن نیز واقف باشد درست نیست. بهتر است اقدام به خرید قوچ نمایید و در صورتی که تمایل به خرید میش نیز داشتید حتما از آبستن نبودن آن اطمینان حاصل کنید.

قیمت گوسفند زنده در عید قربان
قیمت گوسفند زنده در عید قربان

خرید گوسفند زنده سالم برای عید قربان

جهت خرید گوسفند قربانی و یا هر دام زنده شهرداری باید اقدام به انتخاب دامی نمایید که از نظر سلامت کاملا مورد اطمینان باشد و عاری از هر گونه بیماری و یا نقص ظاهری باشد که نشان دهنده وجود بیماری در آن باشد. در وهله اول بهتر است وزن گوسفند زنده که اقدام به خریداری آن می‌نمایید کمی بالا باشد و از خرید دام لاغر خودداری نمایید. همچنین در علائم ظاهری بهتر است دام فاقد هر گونه آبریزش بینی و عطسه و یا سرفه باشد. بهتر است از خرید دام‌هایی با داشتن علائم پوستی نامناسب و جای گزیدگی کنه و قارچ و … نیز خودداری نمایید.

خرید گوسفند برای قربانی کردن در تهران

آن دسته از پایتخت نشینان عزیز که تمایل به خرید گوسفند برای قربانی کردن دارند می‌توانند به مراکز بهداشتی و مجاز خرید و فروش گوسفند زنده مراجعه نمایند تا دام مورد نظر خود را خریداری نمایند. که در این میان مجموعه شیپ سیتی با داشتن چندین سال سابقه و مجوز‌های لازم برای فعالیت و همچنین در اختیار داشتن کادر مجرب، این امکان را برای شما فراهم نموده است تا به صورت حضوری و یا به صورت تلفنی اقدم به خرید دام مورد نظر خود نمایید.
با تماس با این مجموعه می‌توانید به صورت مستقیم از یک مرکز معتبر و کاملا بهداشتی بدون پرداخت هزینه به دلال و سودجو، دامی سالم و عاری از هر گونه بیماری خریداری نمایید. با تماس با این مجموعه می‌توانید به صورت حضوری برای انتخاب دام از هر نژادی اعم از افشاری و مغانی و … که جزو بهترین نژاد‌های گوسفندان ایرانی هستند اقدام نمایید. و یا به صورت سفارش دامی با وزن مورد نظر خود با قصاب و هزینه حمل رایگان برای شما ارسال شود.

قیمت گوسفند زنده قربان 99

در چند ساله گذشته همواره شاهد افزایش قیمت گوسفند زنده و موارد دیگری همچون گاو و گوساله بوده‌ایم. که این افزایش قیمت با نزدیک شدن به اعیادی نظیر عید قربان و ماه محرم و … همواره سیر صعودی‌تری به خود گرفته است. قیمت دام زنده عید قربان 99 نیز به منوال سال‌های قبلی بدون شک با کمی افزایش همراه خواهد بود. اما مجموعه شیپ98 در جهت رضایت مشتریان اقدام به فروش دام به قیمت مصوب برای روز‌های قبل می‌نماید تا با این کار قدم کوچکی در راه کسب رضایت شما عزیزان برداشته باشیم.

همچنین به جای قربانی گوسفند در عید قربان می توانید اقدام به خرید گوساله زنده برای برای قربانی کردن کنید. بسیاری از همشهریان عزیز برای اینکه دام بزرگتری تهیه کنند اکثرا از طریق مجموعه گوسفند فروشی شیپ سیتی گوساله سفارش میدهند.

مراقب افراد سودجو باشید!

توجه داشته باشید که در برخی از موارد مشاهده شده است که افرادی سودجو اقدام به تشنه نگه داشتن گوسفند زنده برای عید قربان در باز زمانی طولانی می‌کنند و یا نمک زیادی به گوسفند می‌دهند تا عطش تشنگی و نیاز به آب در آن زیاد شود و در نتیجه اقدام به خوردن آب و غذا نماید و در نتیجه وزن آن افزایش یابد و این افراد سودجو اقدام به اخذ هزینه بیشتری از خریدار نمایند. که با این کار شما بجای گوشت، در اصل به آب داخل شکم گوسفند هزینه پرداخت کرده‌اید. بنابراین بهتر است از مرکزی معتبر و قانونی خرید نمایید.

عزیزانی که تمایل به خرید گوسفند زنده برای عید قربان دارند می‌توانند با مطالعه این مقاله، اطلاعات کاملی به دست بیاورند و در صورت تمایل نیز با مشاورین مجموعه شیپ سیتی تماس بگیرند تا پاسخ درست پرسش‌های خود را بیابند همچنین مشاوره خوبی از این مجموعه بگیرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.