آموزش قطع دنبه در بره

دلایل و فواید قطع دنبه بره

قطع دنبه گوسفند یکی از اقداماتی است که در رابطه با بره صورت می گیرد و می تواند مزایا و فواید متعددی را در پی داشته باشد. دامداران همواره به دنبال روش هایی هستند که به سود خودشان و سود گله باشد تا در نهایت از مزایای بیشتری برخوردار باشند. در این میان اقداماتی نظیر قطع دنبه همچون چیدن سم و پشیم چینی می تواند در رشد و بازدهی بیشتر گوسفندان تاثیر داشته باشد. که در این بخش به صورت کامل به بررسی این موضوع می پردازیم.

قطع دنبه گوسفندان

قطع دنبه گوسفندان شاید موضوعی باشد که بسیاری از دامداران عزیز با آن آشنا هستند و برعکس برخی نیز با این اصطلاح آشنا نیستند و برداشت خاصی از این موضوع ندارند و حتی شاید معتقد باشند که این کار سبب بروز عوارض و موارد خطرناکی در دام می شود که جبران ناپذیر است. از این رو در این بخش از سایت فروش گوسفند زنده به بررسی دقیق این موضوع می پردازیم تا شما عزیزان با با تمامی موضوعات مرتبط با این مبحث آشنا سازیم.

چگونگی قطع دنبه گوسفند
چگونگی قطع دنبه گوسفند

یکی از مواردی که دامداران به دلیل آن نسبت به قطع دنبه بیشتر مشتاق هستند این موضوع می باشد که سبب کاهش هزینه های اضافی برای تهیه جیره غذایی و علوفه مورد نیاز دام می شود. مجتمعات دامداری و پرورش دام و همچنین دامداری های صنعتی به نسبت دامداری های سنتی بیشتر این مورد را مد نظر دارند. و بیشتر افراد نیز با انجام این کار معتقدند که سبب بازدهی بیشتر دام و کل گله می شود.

فواید قطع دنبه بره

تسریع افزایش وزن گوسفند زنده در کنار قابلیت رشد و وزن گیری در مدت زمان کم، افزایش درصد باروری و همچنین افزایش دو قلوزایی، بالا رفتن نرخ آبستن شدن در گوسفند، جفت گیری راحت تر و اصلاح نژاد اصولی تر در کنار مناسب تر شدن شرایط برای پروار بندی گوسفند از جمله فواید قطع دنبه در بره می باشد که می تواند به صورت کلی به نفع دامدار باشد و سود و مزایای زیادی را نصیب این عزیزان نماید.

آموزش قطع دنبه در گوسفند

عزیزانی که می خواند نسبت به قطع دنبه در بره زنده اقدام کنند باید توجه داشته باشند که مراقبت های بعد از انجام این کار به صورت کامل مورد توجه قرار گیرد. در ابتدای کار باید دنبه را تمیز کنید و فضولاتی که به آن چسبیده است را پاک کنید، در ادامه دنبه بره را از کشی که در بالای پنس مخصوص قرار دارد رد کنید، این کار را باید با احتیاط انجام دهید. علاوه بر این مورد می توان از راه های دیگری نظیر استفاده از چاقو و ابزار الکتریکی و گاز انبر و … نیز استفاده نمود اما استفاده از کش بهتر است.

قطع دنبه در بره را می توانید با استفاده از پنس که از دامپزشکی قابل تهیه است نیز انجام دهید. بعد از انجام این عمل باید مراقبت های لازم را انجام دهید تا دام دچار عفونت و بیماری نشود . در این بخش به صور کامل راجع به مزایا و معایب قطع دنبه گوسفند توضیح داده شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.