شتر زنده برای قربانی کردن

قیمت خرید شتر زنده در بازار هر کیلو چقدر است

قیمت شتر زنده روز را می توانید در این بخش از خدمات دامی شیپ سیتی مشاهده کنید. در این بخش به معرفی خدمات مربوط به خرید و فروش شتر زنده در تهران و کرج می پردازیم. در صورتی که بجای گوسفند، گوساله، گاو، بره و … قصد دارید دام زنده بزرگتری تهیه کنید، بهترین انتخاب برای شما شتر خواهد بود. گوشت شتر بسیار لذیذ و خوشمزه است که اگر تجربه خوردن آن را داشته باشید بی شک از طعم بی نظیر از مطلع هستید.

نحوه خرید شتر اینترنتی

خرید شتر زنده

معرفی دام زنده شتر (اشتر ushtar) به انگلیسی Live camel برای ذبح و کشتار. قبلا داخل سایت انواع خدماتی که در این مجموعه عرضه می شود را به صورت تکی و جدا معرفی کردیم. هم اکنون در این بخش نیز می پردازیم به موضوع شتر زنده برای قربانی و کشتار که در حال حاضر شعب مختلف ما در تهران و کرج آماده خدمات رسانی به همشهریان عزیز می باشند. در ادامه در رابطه با قیمت شتر، متوسط وزن، ویژگی و دلایل خرید می توانید جزئیات لازم را مطالعه کنید.

لازم به ذکر است که کلیه خدمات دام زنده شیپ سیتی اعم از شتر زنده جهت مصارف گوشتی، قربانی کردم، مراسمات مذهبی، عقد و جشن، عقیقه و … می باشد. پس جهت پرورش دام ها به فروش نمی رسند.

قیمت شتر زنده 99

یکی از مهمترین نکات در رابطه با قیمت این نوع دام مربوط به سن، وزن . میزان گوشت آن می باشد. این چند مورد می توانند روی قیمت شتر تاثیر داشته و قیمت آن از دو میلیون تومان تا 9 میلیون تومان قیمت گذاری می کنند. البته لازم به ذکر است که در برخی مناطق به دلیل تحمل شتر در شرایط آب و هوایی گرم بیابان جزو یکی از بهترین نوع دام زنده می باشد. همچنین اکثرا برای بارکشی از شتر استفاده می شود. با این وجود یک شتر بزرگ نسبت به سایر دام ها بزرگتر بوده و گوشت بیشتری دارد.

برای کسب اطلاعات لازم درباره متوسط وزن گوسفند می توانید به مقالات قبلی سایت نگاهی بیندازید. برای دسترسی راحت لینک صفحه برای شما قرار داده شده است.

قیمت شتر زنده روز

متوسط وزن شتر زنده در بازار

نکته مهم در رابطه با شتر ها مربوط به وزن آن ها می باشد. یعنی همین وزن دام می باشد که بیشترین تاثیر را روی قیمت دارد. همچنین لازم است در رابطه با میانگین وزن اشتر این موضوع را بدانید که سن شتر روی متوسط وزن آن تاثیر دارد. بر اساس سن در مناطق مختلف اسم های مختلفی برای شتر انتخاب می کنند. یعنی شتر تازه متولد شده، 1 ساله، چند ساله و … نام های مخصوص به خودشان را دارند.

  • بچه شتر 1 ساله، کوشک
  • بعد از گذشت چند ماه نام آن اوشک می شود.
  • سمبل شتر به رنگ سفید، آق مایا نام گذاری شده است.
  • به بزرگترین شتر در گله شترها آروانا گفته می شود.
  • شتر 4 ساله با نام دوج و شتر ماده دیه‌است نام گذاری شده اند.
  • شتر 4 ساله با نام دوج و شتر ماده دیه‌است نام گذاری شده اند.

برای اطلاع از متوسط وزن دام زنده شتر بر اساس سن و جثه آن می توانید بر اساس نیاز خود با مشاورین تماس گرفته و راهنمایی لازم را دریافت کنید.

هدف از خرید شتر

همانطور که بالاتر هم اشاره شد اکثرا از شتر برای بارکشی استفاده می شود. از آنجایی که شتر دارای قدرت بسیاری می باشد و تحمل آن در هوای گرم دشت و بیابان زیاد هست در بارکشی این نوع مسیرها استفاده می شود.

اما خرید شتر زنده برای ذبح و کشتار در این قسمت مد نظر ما می باشد. بسیاری از افراد که اقدام به خرید دام زنده می کنند، بر اساس نیاز و توانایی خودشان اقدام به انتخاب یکی از دام های گوسفند، گوساله و گاو و … می کنند. اما بسیاری از افراد هستند که به دلیل نیاز به دام بزرگ اقدام به خرید شتر می کنند. از این رو جزو حیوانات حلال گوشت بوده که در دین اسلام اعلام شده است. اشتر را می توان در مناسبت های مذهبی همچون عید قربان، ماه محرم برای تاسوعا و عاشورا ، مراسم مختلف و بسیاری موارد دیگر سر برید.

شتر

اطلاعاتی درباره گوشت شتر زنده

در رابطه با گوشت این دام لازم است بدانید طبع آن گرم و خشک می باشد. گوشت شتر جزو آن دسته از گوشت هایی می باشد که دیرپز هستند. لازم است هنگان پختن گوشت به طور کامل له شده و پخته شود. نکته مهم و حائز اهمیت در رابطه با این موضوع دیر هضم شدن گوشت شتر می باشد. بنابراین باید گوشت به طور کامل له شده و کاملا پته شود. همچنین لازم است بدانید که اکثرا از بچه شتر برای مصرف گوشت استفاده می کنند، زیر هم گوشت نرم تری دارد و هضم کردن آن مراتب سریع تر می باشد.

شیر شتر هر کیلو چقدر است ؟

برخی برای استفاده از شیر اقدام به خرید شتر زنده میکنند. بسیاری دیگر از افراد مناطق مختلف در حال پرورش اشتر بوده و کار اصلی آنها خرید و فروش شتر می باشد. به طور کلی می توان گفت که شیر شتر جزو غذای اصلی مردم صحرا نشین می باشد. طبق بررسی های انجام شده شیر شتر بهتر از شیر گاو در برخی مناطق می باشد. میزان شیردهی نیز روزانه چیزی حدود 4 تا 8 کیلوگرم یک شتر شیر میدهد. در برخی مواقع این اعداد به 12 کیلوگرم تا 15 کیلوگرم تغییر می کند. گفته می شود اگر مقداری شکر را داخل شیر اشتر بریزید و میل کنید دارای چندین خاصیت عالی می باشد. این ترکیب شیر و شکر ادرار آور و همچنین محرک قاعدگی خانم ها ، و همچنین برای تنگی نفس بسیار مفید می باشد.

بازار خرید و فروش شتر ها در تهران و کرج

مراکز خرید و فروش شتر در شهر های مختلف

در صورتی که تصمیم گرفته اید اقدام به خرید شتر جهت پرورش، کشتار و یا هر دلیل دیگه کنید، لازم است به مرکز عرضه دام زنده (شتر) مراجعه کنید. در میادین دام زنده انواع دام ها برای خرید و فروش وجود دارند. شما عزیزان می توانید در شهر ها از طریق این میادین به راحتی اقدام به خرید کنید. همچنین شتر در میادین شهرداری که توسط دولت تعیین شده است عرضه می شود.

قیمت خرید شتر زنده روز ممکن است در هر شهری متفاوت باشد، توجه داشته باشید که شیپ سیتی شتر زنده برای کشتار ارائه می دهد. توجه داشته باشید که این سرویس فعلا در دو شهر تهران و کرج ارائه می شود. در صورت نیاز به خرید شتر زنده از هر نقطه تهران و کرج می توانید از طریق صفحه تماس با ما، با مشاورین ما در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.