خرید گوسفند بلتکس

گوسفند بلتکس نژاد گوشتی

گوسفند بلتکس یکی از نژاد های خاص گوسفندان خارجی می باشد که با توجه به داشتن توانایی ها و ویژگی های مختلف، در بسیاری از مناطق در سراسر جهان پرورش داده می شود و از مزایای این نژاد استفاده می شود. گوسفندان Beltex در مقایسه با نژاد های دیگر دارای مزیت ها و ویژگی های بیشتری هستند که این موارد سبب شده اند تا بیشتر دامداران نسبت به خرید این نوع دام تمایل داشته باشند. تا از این طریق نیز از سود و مزایای بیشتر این نوع دام بهره مند شوند.

دام نژاد بلتکس

یکی از گوسفندان گوشتی که می تواند در مدت کوتاهی مقدار وزن قابل توجهی کسب کند و جثه بزرگی دارد، گوسفند بلژیکی بلتکس می باشد. این نژاد در دسته دام های گوشتی قرار می گیرد. هدف اصلی پرورش این نژاد استفاده از گوشت می باشد. منطقه تکسل در بلژیک خاستگاه اصلی این نژاد می باشد و در مواردی نیز این نژاد با با نام این منطقه می شناسند. با توجه به اینکه این نوع دارای ویژگی های مناسب و ویژه ای نیز می باشد، برای ترکیب و تلفیق با سایر نژاد ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

گوسفندان نژاد بلتکس
گوسفندان نژاد بلتکس

در میان انواع نژاد گوسفند در جهان، یکی از معروف ترین دام هایی می باشد که می توان وجود آن در مناطق متعدد و مختلف را تایید نمود. ظاهر این نوع دام با طاهر دام هایی نظیر گوسفند افشاری و سایر دام های ایرانی بسیار متفاوت می باشد و دارای تمایزات زیادی هستند. مشخصه هایی که اکثر دام های ایرانی آنها را دارند در این نوع دام دیده نمی شود.

ویژگی های ظاهری

بیشتر دام هایی که از این نژاد هستند به رنگ سفید هستند و دارای پشم متوسط هستند که پشم این نوع نیز از کیفیت زیادی برخوردار است. این نژاد فاقد دنبه هستند و در هر دو جنس نر و ماده دنبه مشاهده نمی گردد. شاخ نیز به عنوان یکی از مشخصه های گوسفندان در هر دو جس قوچ و میش بلتکس مشاهده نمی شود. اندام های قوی و قدرتمند در کنار چشمان درشت از سایر مشخصه های این دام می باشد. گوسفندان نر در صورتی که به بلوغ برسند به قد 60 سانتی متری می رسند و همچنین گوسفندان ماده نیز در صورت رسیدن به بلوغ به قد 50 سانتی متری می رسند.

وزن

همانطور که گفته شد دام بلتکس یکی از نژاد های گوشتی می باشد که می تواند در بازه زمانی کوتاهی، مقدار وزن قابل توجهی کسب کند. وزن گوسفنده زنده نر در این نژاد در حدود 90 کیلوگرم و وزن ماده نیز در حدود 70 کیلوگرم می باشد. با توجه به ژنتیک خاصی که دارند، این نژاد در صورت ذبح، مقدار گوشت زیاد و قابل توجهی بازدهی خواهد داشت. مقدار بازدهی گوشتی در این نژاد نسبت به سایر دام هایی که در دسته بندی گوسفندان گوشتی قرار می گیرند بسیار بیشتر و بالاتر است.

در این بخش به صورت کامل خصوصیات گوسفند بلتکس که با نام گوسفند تکسل نیز شناخته می شود، خدمت شما عزیزان ارائه گردید. جهت خرید گوسفند زنده سالم و بهداشتی در تهران و کرج با شماره های موجود در سایت در تماس باشید. تا در سریع ترین زمان ممکن گوسفندی سالم با قیمت مناسب تحویل شما عزیزان گردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.