بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا

بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا در ایران و دنیا

بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا در ایران و دنیا شامل تعداد زیادی می باشد. پرورش گوسفندان چند قلوزا یکی از نیازهای دامداران برای افزایش تعداد گله می باشد. بسیاری از افراد برای دریافت بازخورد بیشتر از شغل دامداری خود اقدام به خرید گوسفند نژاد چند قلوزا می کنند. چرا که با این کار در هر دوره آبستن شدن گوسفندان، بجای زایش یک بره، چندین بره که از 2 الی 5/6 متغیر می باشد زایش خواهد داشت. پس فرصت بسیاری خوبی است که می توام از آن استفاده کرد.

قیمت گوسفندان چند قلوزا و ژن دار همراه با مرکز خرید و جزئیاتی در رابطه با آنها را می توانید در این مقاله از شیپ سیتی به طور کامل مطالعه کنید.

بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا

نکته حائز اهمیت مربوط به نوع نژاد گوسفند و بره می باشد. زیر انواع آنها در نوع ویژگی چند قلوزایی با یکدیگر متفاوت می باشد. از این رو اکثر دامداران سعی دارند بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا ایرانی و خارجی را برای پرورش و پرواربندی انتخاب کنند. نکته مهم دیگر مربوط به ایرانی و خارجی بودن دام می باشد که بعد از آن نیز باید به نوع پشمی ، شیری و گوشتی بودن آنها توجه داشت. بنابراین با در نظر گرفتن این نکات می تواند بهترین انتخاب را جهت خرید گوسفند چندقلوزا داشته باشید.

قیمت گوسفندان چند قلوزا در دنیا

قیمت بره چند قلوزا و ژن دار در ایران

بی شک در صورتی که شما تصمیم به خرید این نوع نژادها گرفته اید، لازم است در رابطه با قیمت نژاد چند قلوزا و گوسفندان ژن دار اطلاعات لازم را داشته باشید. قیمت گوسفند زنده روز در نژادهای معمولی که جهت مصارف مختلف می باشد در هر شهری متفاوت است. نژادهای چند قلوزا نیز به همین صورت بوده و قیمت آن می تواند در شهر شما متفاوت باشد. البته برخی موارد مهم می توانند روی قیمت نژاد گوسفندان چند قلوزا تاثیر گذار باشند. به عنوان مثال ظاهر و اندام دام، سن دام، سالم بودن، و به طور کلی مشکل نداشتن همگی جزو نکات مهمی می باشند که روی قیمت تاثیر گذار می باشند.

بهترین گوسفندان چند قلوزا در ایران

در بخش مربوط به بهترین نژاد گوسفندان ایرانی قبل به یک سری از نژادهای برتر اشاره کردیم. حال در این بخش می خواهیم بهترین نژاد بره چند قلوزا بین نژاد ایرانی را خدمت شما معرفی کنیم. ما سعی داریم بهترین موارد را معرفی کنیم. پس توجه داشته باشید که علاوه موارد نام برده شده ، گوسفندان و بره های ژن دار دیگری نیز هستند که ویژگی چند قلوزا بودن را دارند.

لازم است بدانید که گوسفندان چند قلوزا در مازندران، مشهد، اهواز، اصفهان، شیراز، اراک و … را نیز می توانید در بروزرسانی های بعدی این مقاله به طور کامل مطالعه کنید. نکات حائز اهمیت در این بخش مربوط به بهترین نژاد ایرانی و بهترین نژادهای خارجی می باشد. بنابراین با وجود انواع نژاد در مناطق مختلف که بازدهی بیشتری هم در موقعیت خود دارند، ما سعی کرده ایم موارد محبوب را برای شما توضیح دهیم.

گوسفند افشاری نژاد چند قلوزا در ایران

گوسفند نژاد افشاری چند قلوزا ایرانی

یکی از برترین نژاد گوسفندان در ایران مربوط به نژاد افشاری می باشد. به جرات می توان گفت در سراسر ایران هم اکنون این نژاد در حال پرورش و پرواربندی می باشد. نکته قابل توجه در رابطه با گوسفندان افشاری مربوط به ویژگی چند قلوزایی آنها می باشد. این نژاد قادر است در هر زایش از 2 الی 5 بره را داشته باشد. البته لازم است بدانید که نکته مهم در رابطه با قوچ و میش می باشد. یعنی اگر گوسفند افشاری میش باشد، باید قوچ جزو یکی از بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا در دنیا باشد که بهترین بازخورد را داشته باشد.

شما می توانید با بررسی طرح توجیهی پرورش گوسفندان چند قلوزا افشار ایرانی تمامی نکات لازم را برای پرورش این نژاد در نظر بگیرید.

نکته مهم درباره دسترسی به قیمت گوسفند زنده روز در ایران می باشد که می توانید از طریق منابع خارجی این مورد را دنبال کنید. البته منابع مختلفی برای دسترسی به این اطلاعات وجود دارد که توسط اتحادیه نرخ دام زنده مشخص می شود.

گوسفندان خارجی چند قلوزا

تعداد نژاد گوسفندان خارجی که ویژگی چندقلوزایی را دارند نسبت به نژادهای ایرانی بسیار زیاد تر می باشد. البته تنها به یک کشور خاص محدود نمی شود و هر نژادی مربوط به منطقه جغرافیای مختلف می باشند. برخی از این نژادها را قصد داریم در زیر خدمت شما همراهان عزیز شیپ سیتی معرفی کنیم که جزو بهترین گوسفندان چند قلوزا در جهان هستند. اولین مورد که ممکن است تا به حال اسم آن را شنیده باشید مربوط به رومانف ها می باشد. و گزینه بعدی که قصد معرفی آن را داریم مربوط به نژاد سافولک خواهد بود. سایر نژادها به مرور اضافه خواهند شد.

گوسفند رومانف بهترین نژاد چند قلوزا

زومانف چندقلوزا

بهترین نژاد گوسفند چند قلوزا در دنیا مربوط به نژاد رومانف می باشد. تا کنون هیچ نژادی موفق به شکستن رکورد رومانف نشده است. سابقه زایش این گوسفند در آمریکا 9 بره بوده و در فرانسه 7 بره که در یک دوره آبستن شدن زایش کرده است. تعداد 2 الی 4/5 قلو شدن که بسیار در نژاد رومانف اتفاق می افتد. اگر توانی خرید گوسفند رومانف را دارید همین جالا اقدام به خرید کنید، زیرا یکی از بهترین انتخاب ها برای شما در زمینه چندقلوزایی خواهد بود.

برخی افراد و دامداران به دلیل عدم توانایی رومانف از طریق برهی بخش هایی که ژن رومانف به فروش میرسانند ، تنها ژن را جهت لقاح مصنوعی تهیه می کنند. در رابطه با این موضوع در ادامه به طور مفصل صحبت خواهیم کرد.

همچنین می توانید اقدام به خرید بره رومانف کرده تا هزینه کمتری برای خرید صرف کنید. پس از گذراندن دوران یک سالگی می توانید آن را برای جفتگیری آماده کنید.

همچنین در نظر داشته باشید لازم است با بررسی طرح توجیهی پرورش گوسفندان چند قلوزا رومانوف می توانید قبل از اقدام به خرید و پرورش تمامی نکات لازم را به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

گوسفند چند قلوزا نژاد سافولک

از دیگر نژادهای زایش چند قلو در بین گوسفندان مربوط به نژاد سافولک می باشد. گوسفند گوشتی، با توانایی بدنی بالا، پشمی و شیری که جزو محبوبترین ها در بین دامداران محسوب می شود. در صد چند قلوزا بودن سافولک در مقایسه با رومانف که بالاتر معرفی کردیم بسیار کمتر است و نباید انتظار زیادی از آن داشت. اما با جفتگیری مناسب می تواند تعداد بره ها در یک دوره آبستن شدن را افزایش داد. حتی گاهی برخی مراکز جهت اصلاح نژاد، اقدام به جفتگیری نژادهای مختلف می کنند که حاصل تلاقی آنها بره ای با ویژگی های خاص خواهد بود.

سافولک چند قلوزا

توضیحات مربوط به این نژادها تنها به جزئیات مختصر اشاره شده در این مقاله محدود نمی شود. در صورتی که قصد دارید اقدامات لازم را برای خرید یا اجاره کردن قوچ انجام دهید، بهتر است حتما با فرد متخصص و کارشناسی که در این زمینه اطلاعات و آگاهی لازم را دارید سوال بپرسید که هیچگونه مشکلی در روش انجام کار وجود نداشته باشد.

 

گوسفندان ژن دار

بالاتر این نوع نژادها را با نام چند قلوزا صدا کردیم. لازم است بدانید که برخی نام آن ها را بهترین نژاد گوسفندان ژن دار در دنیا میدانند. این مورد که مربوط به ژن نژادهای برتر می باشد ، شامل همان مواردی می شود که بالاتر به معرفی و بررسی آنها پرداختیم. همانطور که در بالا اشاره کردیم برخی افراد به دلیل نداشتن هزینه لازم برای خرید گوسفند و گاو چندقلوزا ندارند، تنها از طریق افرادی که ژن نژادهای برتر را به فروش میرسانند اقدام به تهیه ژن برای انجام کار به صورت لقاح مصنوعی می کنند. البته در رابطه با انجام این کار باید آگاهی لازم را داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن عمل مربوط به لقاح دستی را انجام دهید.

مرکز خرید گوسفند چند قلوزا و گاو چند قلوزا

مرکز خرید گوسفند چند قلوزا در ایران

هم اکنون در سراسر دنیا در کشور ها و شهر های مختلفی دامداران در حال خرید یا فروش این نوع گوسفندان ژن دار با ویژگی زایش چند قلو در یک دوره آبستن می کنند. این نوع نژادها در ایران نیز موجود بوده و می توانید از طریق شهرهایی که خدمات فروش آنها را دارند اقدام به تهیه گوسفند کنید. البته ممکن است در هر شهری که شما هستید، در همان شهر نژادهای چندقلوزا وجود داشته باشد. بنابراین قبل از مراجعه به سایر شهر ها، می توانید به مناطقی که دامدارن جهت خرید و فروش جمع می شوند مراجعه کرده و از آنها سوال کنید. به این نوع مناطق مرکز عرضه دام زنده شهرداری گفته می شود.

خرید اسپرم جهت لقاح مصنوعی برای چند قلوزایی

بخش مهمی که شاید برای شما هم بسیار جذاب باشد مربوط به لقاح مصنوعی می باشد. این عمل به صورت دستی انجام می شود. به این صورت که ژن گوسفندان چند قلوزا را برای انجام لقاح مصنوعی وارد بدن میش (گوسفند ماده) می کنند. با این عمل به جای پرداخت هزینه های سنگین برای خرید نژادها ، تنها از طریق ژن گوسفندان ژندار می توانید گوسفندان خود را در یک دوره آبستن به چند قلوزا تبدیل کنید. هر چند وجود نژاد مربوطه تاثیر بیشتری نیز خواهد داشت.

بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا در دنیا در مناطق مختلفی شناسایی شده است. بدین شکل که ابتدا جزو گوسفندان کوهی وحشی بوده اند و به مراتب و به مرور زمان بعد از شناسایی ویژگی های آنها، جهت اهلی کردن آنها اقدام کرده اند. بی شک برای افزایش تعداد گوسفندان گله خود و همچنین افزایش بهترین نژادها در گله خود می توانید از این نوع نژادها بهره مند شوید.

برخی از منابع گوسفند زنده در ایران:

https://7sheep.ir

https://sheep98.com

https://sheepline.ir

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.