بز زنده در تهران و کرج برای قربانی و ذبح

خرید بز زنده

قیمت بز زنده روز در تهران و کرج جهت خرید برای کشتار و قربانی در این بخش ارائه شده است. همشهریان عزیز می توانند در صورت تمایل به خرید بز و بزغاله زنده با مجموعه دان زنده شیپ سیتی در ارتباط باشند. عرضه بز یکی دیگر از خدمات ویژه این مجموعه محسوب شده و به صورت سراسری می باشد. جهت سفارش اینترنتی تنها کافیست با شماره تماس ما در تماس باشید.

خرید بزغاله و بز زنده برای کشتار بوده و مناسب برای پرواربندی نمی باشند. از این رو خرید برای پرورش و نگهداری در این مرکز عرضه نمی شود.

خرید بز زنده روز
خرید بز زنده روز

بز زنده

همانطور که میدانید بُز live goat یک حیوان اهلی می باشد که در سراسر دنیا در حال پرورش آن هستند. این دام زنده برای اولین بار در ایران چیزی حدود نه هزار سال قبل از میلاد شناسایی و پرورش داده شد. در حال حاضر انواع نژاد بز اهلی و حتی بز وحشی (بز کوهی) وجود دارند. از این حیوان بیشتر از مصارف شیر، گوشتی و پوستی استفاده می شود. البته ویژگی های خاص دیگری نیز وجود دارد که سبب پرورش دادن آنها می شود.

یکی از نکات حائز اهمیت برای دامداران مربوط به پرورش انواع نژاد بز می باشد. ویژگی منحصر بفرد بزها که مربوط به خوردن علف های تلخ و تیغ دار سبب شده است این دام زنده محیط را برای سایر دام ها پاک سازی کند.

بزغاله زنده

همانطور که قبلا گفتیم به بچه گوسفند به اصطلاح بره گفته می شود. به بچه گاو نیز گوساله گفته می شود. تمامی حیوانات اکثرا به این شکل نامگذاری شده اند. در این میان به بچه بز نیز بزغاله گفته می شود. در صوتی که قصد خرید بزقاله دارید می توانید بر اساس وزن مد نظر خود سفارش خود را ثبت کنید.

گوشت بزغاله زنده جوانتر و شاداب تر می باشد. به همین دلیل دارای طعم فوق العاده بی نظیری می باشد. در صورتی که قبلا گوشت آن را خورده باشید بی شک در رابطه با طعم لذیذ آن آشنا هستید.

قیمت بزغاله زنده 99
قیمت بزغاله زنده 99

قیمت خرید بز زنده

قیمت دام زنده روز در شهرهای مختلف ایران و حتی شهر های مختلف در سایر کشورها متفاوت می باشد. لازم به ذکر است که وقتی ما قصد خری بز برای کشتار را داریم، نرخ بز کشتار روز با قیمت بز برای پروار و پرورش متفاوت می باشد. قبلا در رابطه با قیمت گوسفند زنده، گوساله زنده با هم صحبت کرده بودیم. در این بخش نیز می پردازیم به موضوع قیمت بز و بزغاله که لازم است حتما در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشید.

اگر شما نمودار قیمت دام زنده در سال 98 و سال 99 را مشاهده کرده باشید می دانید که در بازه زمانی های مختلفی قیمت دام افزایش و برخی مواقع کاهش داشته است. از این رو به دلیل تغییر سریع قیمت بز زنده و بزغاله لازم است با همکاران ما در شیپ سیتی تماس برقرار کرده و در رابطه با قیمت روز 99 اطلاعات لازم را دریافت کنید.

مرکز خرید بز در تهران و کرج

خدمات فروش محصولات دامی مجموعه در طول 20 سال سابقه فعالیت به صورت کامل در سراسر تهران و کرج عرضه می شود. علاوه بر خدمات مربوط به دام های گوسفند زنده، گاو و گوساله زنده، شتر زنده و … سرویس مربوط به بز زنده روز را نیز می توانید از این مرکز عرضه معتبر خریداری کنید. توجه داشته باشید که ما با داشتن شعب مختلف در سراسر تهران و همچنین داشتن شعبه در کرج سعی داریم سفارشات شما مشتریان عزیز را در سریع ترین زمان ممکن از نزدیکترین شعبه دام زنده ارسال کنیم.

کلیه نقاط همچون ( غرب، شرق، شمال، تهران) تحت پوشش بوده و هیچگونه محدودیتی در خرید بز و بزقاله وجود ندارد. تنها کافی است برای ثبت سفارش اینترنتی با شماره ها در ارتباط باشید.

قیمت خرید بز زنده روز
قیمت خرید بز زنده روز

مراکز عرضه بز زنده شهرداری

خرید و فروش دام زنده میادین شهرداری یکی از بخش هایی می باشد که همشهریان عزیز برای خرید به آنجا مراجعه می کنند. شیپ سیتی مرکز خرید بز زنده شهرداری دارای مجوز رسمی از این سازمان بوده و فعالیت خود را به صورت رسمی انجام می دهد. در صورت نیاز به خرید حضوری می توانید جهت دریافت آدرس و هماهنگی با مشاورین با ما در ارتباط باشید. توجه داشته باشید که اگر امکان مراجعه حضوری برای شما مقدور نیست می توانید به صورت آنلاین و اینترنتی خرید خود را انجام دهید.

دلایل خرید و مصارف مختلف بز و بزغاله

ممکن است هر کسی به دلایل خاصی اقدام به خرید بز زنده کند. منظور این است که دلایل مصرف مختلفی می تواند وجود داشته باشد. به عنوان مثال برخی ها برای مصرف گوشت، برخی برای مصرف پشن و پوست، شیر، پرورش و … اقدام به خرید می کنند. حال در این میان مهمترین عامل در این بخش مربوط به قربانی کردن بز در ایام مختلف می باشد. همانطور که شما هم میدانید این حیوان اهلی امکان قربانی شدن را داشته و از نظر شرعی دین اسلام هیچ محدودیتی برای این موضوع وجود ندارد.

لازم است بدانید برخی افراد به دلیل مختلفی نیاز به مصرف گوشت بز دارند. گوشت قرمز یکی از نیازهای روزمره می باشد. اما گاهی برخی افراد به دلیل داشتن بیماری خاصی، با نیاز به مواد و ویتامین خاصی لازم است گوشت بز مصرف کند.

بجز مورد مربوط به پرورش و پرواربندی ، برای سایر موارد می توانید از طریق شیپ سیتی خرید خود را ثبت نمایید.

خرید بزقاله زنده
خرید بزقاله زنده

آشنایی با انواع نژاد بز در دنیا

همانند انواع نژاد گوسفند در دنیا این حیوان اهلی نیز نژادهای مختلفی دارد. در این بخش اشاره ای به انواع نژاد بز که در سراسر دنیا در حال پرورش هستند می پردازیم. تمامی دام زنده موجود در جهان همگی از نژادها خاصی تشکیل شده اند. گاهی از تلاقی دو نژاد مختلف یک نژاد جدید به وجود می آید. این چرخه به قدری ادامه پیدا کرده که هم اکنون در دنیا بیش از سیصد نژاد بز اهلی و وحشی که مربوط به بز کوهی می شود، وجود دارد.

لازم است بدانید که برخی نژاد بز سازگاری خوبی با محیط و زیستگاه خود دارند، این نوع نژاد بیشترین و بالاترین بازدهی را خواهد داشت. اما در صورت ناسازگاری محیط از نظر شرایط آب و هوایی و همچنین مواد غذایی نامناسب سبب کاهش بازدهی خواهد شد.

بز چند قلوزا

همانند گوسفندان چند قلوزا و سایر دام ها در طبیعت بزهای چند قلوزا بسیار زیادی وجود دارند. این ویژگی تنها در برخی نژادها وجود دارند که بیشتر برای کامل کردن و افزایش گله مورد استفاده قرار میگیرد. لازم است بدانید که هر بار جفتگیری دام ها ممکن است بز در هنگام زایش 1 الی 3 بزغاله داشته باشد.

بز نژاد گوشتی و پشمی
بز نژاد گوشتی

متوسط وزن بز زنده

حتما شما هم میدانید که قیمت بز کیلویی حساب می شود. به همین دلیل لازم است در رابطه با وزن بز زنده و وزن بزغاله اطلاعات کافی داشته باشید. در رابطه با متوسط یا میانگین وزن دام ها لازم است بدانید که اعداد ارقام ممکن است در نژادهای مختلف متفاوت باشد. همانطور که وزن نژاد گوسفندان مختلف را در مقاله متوسط وزن گوسفند زنده روز توضیح دادیم. در این قسمت ما تنها به بز نژاد گوشتی که هم اکنون در بازار موجود می باشد اشاره می کنیم.

وزن بز ماده چیزی حدود 45 الی 60 کیلوگرم ممکن است وزن داشته باشد. بز نر نیز از 50 کیلو تا چیزی حدود 80 کیلوگرم وزن دارد. در رابطه با متوسط وزن بزغاله نیز لازم است بدانید میانگین آن چیزی حدود 30 کیلوگرم الهی 45 کیلوگرم می باشد.

آشنایی با تولید مثل بز

برخی از دوستانی که تمایل به پرورش بز دارند لازم است اطلاعاتی در رابطه با زمان تولد مثل این دام را بداند. به طور خلاصه بخواهیم به این موضوع اشاره کنیم، اکثرا بز در اواخر تابستان شروع به جفت گیری و آبستن شدن می کنند. سپس بعد از گذشت چیزی حدود 5 ماه یعنی در پایان زمستان بزغاله ها به دنیا می آیند. در اکثر جاها انواع نژاد بز به همین شکل می باشند. البته لازم به ذکر است که شرایط آب و هوایی تاثیر زیادی در تولید مثل این حیوان دارد. در صورتی که محل نگهداری و شرایط محیطی و جغرافیایی گرم بوده و سازگار کاملی با دام داشته باشد بز در هر فصلی از سال اقدام به جفت گیری میکنند.

قیمت خرید بز زنده روز برای پرورش و پرواربندی را می توانید از مراکز عرضه دام جویا شوید. تنها کافیست در شهر خود به میادین دام زنده روز مراجعه کرده و در رابطه قیمت انواع نژادها سوال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.